środa, 30 marca 2011

Alexa Chung

Modelka, dziennikarka mody oraz prezenterka telewizyjna. Wyrocznia mody Brytyjczyków i nie tylko. W Polsce znana głównie z programu: „Czary-Mary Goka”.
Jej styl charakteryzuje

nonszalancja, wrażenie niedbałości, naturalność a przede wszystkim umiejętność łączenia ubrań z tak zwanych „sieciówek” z tymi od znanych projektantów. Jej ulubione sklepy to: GAP, H&M oraz Topschop, z designerów wybiera APC, PPQ, Chanel i Balanciagę.
Znakiem rozpoznawczym Alexy są czarne kreski nad górną powieką oraz lekko falowane, wręcz niedbale ułożone krótkie włosy. Z biżuterii wybiera najczęściej długie naszyjniki.


Sama swój styl przyrównuje do stylu dziecka, ubranego w rzeczy z babcinej szafy.Wybranie stroju zajmuje jej około 20 minut. Mówi, że jej szafy są przepełnione. Ma tyle ubrań, że nigdy nie pamięta, co znajduje się na samym dnie, i dlatego bardzo często nosi te same ubrania.


Co wyróżnia kobiety w wyspiarskim kraju? Na pewno to, że na kilometr kwadratowy przypada najwięcej najlepiej ubranych ludzi. Powód? Alexa wyjaśnia to tak: „Myślę, że ma to coś wspólnego z pogodą. To ona zmusza ludzi do bycia kreatywnymi. Kiedy jest szaro i ponuro trzeba zrobić coś, żeby się rozweselić”.


Alexa to jedna z tych kobiet, która we wszystkim wygląda modnie i atrakcyjnie. To kwintesencja kobiecości w retro wydaniu. Ma niesamowite wyczucie stylu i figurę, która pozwala nosić jej praktycznie wszystko.
Alexa wręcz przepada za krótkimi, dopasowanymi sukienkami i spódnicami, za długimi marynarkami, wąskimi spodniami, botkami na wysokim obcasie i torebkami w stylu retro.


Umiejętnie potrafi łączyć ze sobą zwykłe t-shirty z ozdobnymi np. cekinowymi spódnicami lub szortami, dzięki czemu jej stylizacje nigdy nie są przeładowane, ale zawsze niezwykle modne.

2 komentarze:

  1. Uwielbiam ją!
    Ma wspaniałe wyczucie stylu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja odwieczna inspiracja (super blog) przy okazji zapraszam na mojego bloga http://highladder.blogspot.com/
    i jeszcze raz - fantastyczne wpisy masz;)

    OdpowiedzUsuń